BASIN BÜLTENLERİ

POSTA GAZETESİ

Bultenin Tarihi: 2006-04-02

Hepimiz doğru sürecin ne zaman olduğunu düşünürken, yapılan vergi düzenlemeleri ile sektörel bazda ekonomide canlanma yaşadığımız şu günlerde, ev almanın ev döşemenin ve araba almanın artık  tam zamanı geldi diyebiliriz.

Özetle, Yaşam standardınızda değişiklikler yapmak istiyorsanız, bu bahar beraberinde avantajlar ile geliyor. 

Şayet konut satın almak için bir birikiminiz var ise, şu anda fiyatlar bulabileceği minimum değerleri görmüş durumda. Ellerinde hazır stokları bulunan inşaat firmaları  da bu stokları eritmek amacı ile çok cazip kampanyalar ile  satışlarına devam ediyorlar.

Sizlere tavsiyem bu aralar konut alacaksaniz, teslime hazır veya oturuma başlamış projeleri tercih edin. Konut yatırımızını bir apartman dairesinden ziyade bir Site ‘ye yapın. Gelişmekte olan bölgelere yapacağınız yatırımlar size çok kısa süre içerisinde olumlu geri dönüşler sağlayacaktır. Teslimat sürelerinde gecikmeler yaşayabilirsiniz. Uzun teslimatlı projelerden alışveriş yapmayı düşünüyorsanız, gecikmeler  olabileceğini  düşünerek plan yapın. “Fiyatlar biraz daha düşer mi?” ise bu aralar bana  en çok sorulan sorulardan bir tanesi. Ben açıkçası fiyatların artık dip rakamlara ulaştığını düşünüyorum. Çok ciddi artışlar ile olmasa da  yavaş yavaş yazdan sonra  konut satış fiyatlarının  yükselişe geçeceğini düşünüyorum. Şartlarınız ve koşullarınız hazır ise harekete geçmenin tam zamanı diyebilirim.