BASIN BÜLTENLERİ

BATIKENT'TE MÜTHİŞ DEĞİŞİM

Bultenin Tarihi: 2006-05-02

Batıkent’in en popüler yaşam alanlarından birisi olan Akkent Konutları Pazarlama ve Satış Direktörü Evren Acar ‘dan  Batıkent ve Akkent Konutları Projesi ile ilginizi çekeceğini düşündüğümüz bilgiler aldık .

Batıkent; son beş yıl içerisindeki gelişimi, pek çok markalı konut projesinin bölgede yapılması ve çoğalarak devam etmesi ile, Ankara ‘da halihazırda konut alımında oldukça popüler olan semtlere adeta meydan okudu.

Batıkent‘ in kooperatif yoğunluklu konutlaşma imajı, yerini, modern site hayatına bıraktı. Tatlı bir rekabetin yaşandığı bölgemizde alıcılar için oldukça çeşitli seçenekler de mevcut. 1+1 dairelerden 6+1 dairelere kadar her bütçe ve ihtiyaca göre konut üretiliyor. Yatırımcılar için de gözde bir bölge Batıkent. Kira getirileri oldukça tatmin edici, satın alınan konutlar günümüz koşullarında prim yapıyor değer kazanıyor.

ALICILAR NEDEN BATIKENT’İ TERCİH EDİYORLAR ?

Bu gerçeğin altında yatan üç ana neden var bence. Bunlardan birincisi, Batıkent ‘in geniş bulvarları, yeşil alanları ile yaşam ve ulaşım kolaylığı. Lokasyon avantajı ve çok iyi planlanmış bir bölge olması. İkincisi ise; Batıkent‘ in gelişmesine katkıda bulunan kaliteli yaşam projelerinin bu bölgede son dönemde yoğunlaşması ile bölgenin cazibe merkezi haline gelmesi. Bu sebeple artık her semtten göç alan bir mahalle oldu Batıkent. Üçüncü  etken ise, alıcıların uygun fiyat stratejisi ile öne çıkan projelerden Site yaşantısı beklentilerini karşılayabilmeleridir.

Batıkent‘ in yakın  çevresinde yer alan İstanbul Yolu, Şaşmaz Oto Sanayi Sitesi, Ostim, İvedik Organize Sanayi bölgesi, Macunköy, Gimat ise bu bölgelerde işveren veya çalışanların trafikte vakit kaybetmeden, evlerine ulaşabilecekleri, aileleri ile keyifli ve güvenli yaşayabilecekleri alanları tercih ettiklerini gözlemliyoruz.

NEDEN AKKENT KONUTLARI ?

Ünal Akpınar İnşaat tarafından inşa edilen Akkent Konutları Projemiz, Batıkent Kardelen Mahallesine toplamda 5 etapta toplam 1300 kaliteli konut ve Alışveriş Merkezi kazandıracak. İnşası tamamlanan ve yaşam başlayan Akkent 1 ve Akkent 2 Sitelerimizden  sonra hızımızı kesmeden Akkent 3 projesine de başlıyoruz. Alıcılarımızın ihtiyaç ve beklentilerini biliyor, bu doğrultuda projelerimizi şekillendiriyoruz.

Şehir hayatından kaçan  aileler, güvenlik, sosyal olanaklar ve hizmet kalitesi açısından site yaşantısını tercih ediyorlar. Artık  arabamızı park etmek için yer bulamadığımız, eski  binalarda  yönetimsel ve tadilat sıkıntılarını yaşadığımız, iç içe bir yapılaşma içerisinde  gürültü ve çevre kirliliği içinde  beton yığınları arasında yaşamak istemiyoruz. Günlük stres ve koşuşturmaca içerisinde akşam eve geldiğimizde yediden yetmişe hepimiz huzur ve konfor istiyoruz.

Saygın komşular ile yaşamak çocuklarını güvenle mutlu büyütmek ofisimize gelen misafirlerimizin öncelikli amacı . Yeşil alanları, üst düzey güvenlik anlayısı ve yerleşim yoğunluğunun az olması, inşaat kalitemiz ve sosyal alanlarımız ev sahibi sayımızın her geçen gün artmasına sebep oluyor.

Sitelerimizde her türlü ihtiyaca cevap verebilecek nitelikte konut çeşitliliği var. Akkent 1 ve Akkent 2 Sitelerinin hemen teslim olması alıcılarımıza çok cazip geliyor. Hemen al hemen taşın mantığı ile zamandan da tasarruf edebiliyorlar. Son 7 aylık süreçte cazip banka kredisi koşulları da Satın alma güdüsü oluşturuyor.

Bina kalitemizi büyük düzeyde etkileyen akustik aydınlatma ısıtma ve havalandırma konularına hassasiyet gösterdik.

Binalarımızda dış cephelerde mantolama üzerine nano-teknolojik boya kullandık.

Solmayan renk performası ile fotokatalitik temizlenme diye adlandırılan özetle içindeki nano parçacıklar sayesinde rüzgar ve yağmur suyu yardımı ile kendi kendini temizleyen bir kaplama kullandık.

İzolasyona çok önem verdik. Ses ısı ve nem izolasyonu için döşemede ayrıca yalıtım yaptık. Yaşayan ailelerimiz çok uygun aylık giderler ile ısındıklarını dile getiriyorlar.

Akkent Konutlarında tüm sakinlerin söz sahibi olabildiği çağdaş bir sistem ile uzman bir kadro ile işletme hizmeti veriyoruz. Müşterilerimize satış sonrasında da maksimum hizmet verebildiğimiz için memnun müşterilerimiz bize yeni aileler  kazandırıyorlar.

Batıkentte çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Batıkent’e yatırım yaptığımız için de büyük keyif alıyoruz.