BASIN BÜLTENLERİ

BATIKENT'LİLERİN TERCİHİ AKKENT KONUTLARI

Bultenin Tarihi: 2006-04-05

Batıkent’in en popüler yaşam alanlarından birisi olan Akkent Konutları’nın   Pazarlama ve Satış Direktörü Evren Acar ‘dan Batıkent ve Akkent Konutları Projesi ile ilginizi çekeceğini düşündüğümüz bilgiler  aldık.

Batıkent; son yedi yıl içerisindeki gelişimi, pek çok markalı konut projesinin bölgede yapılanması ve çoğalarak devam etmesi ile, Ankara ‘da konut alımında oldukça popüler olan semtlere adeta meydan okudu ve zirvedeki haklı yerini aldı diyebiliriz. 

Batıkent ‘in ilk kuruluş yıllarındaki kooperatif yoğunluklu konutlaşma imajı, yerini modern site hayatına bıraktı. Tatlı bir rekabetin yaşandığı bölgemizde alıcılar için oldukça çeşitli seçenekler de mevcut. 1+1 dairelerden 6+1 dairelere kadar her bütçe ve ihtiyaca göre konut üretiliyor. Yatırımcılar için de gözde bir bölge Batıkent. Kira getirileri oldukça tatmin edici, satın alınan konutlar günümüz koşullarında çok iyi prim yapıyor, değer kazanıyor.

ALICILAR NEDEN BATIKENT’İ TERCİH EDİYORLAR ?

Bu gerçeğin altında yatan üç ana neden var. Bunlardan birincisi, Batıkent ‘in geniş bulvarları ,yeşil alanları ve çevre yolu bağlantıları ile merkezi konumu ve buna bağlı sunduğu yaşam ve ulaşım kolaylığı diyebiliriz.  Bölgemiz, Ankara ‘da Metro ağının en rahat kullanıldığı bölgedir. İkinci neden ise; Batıkent ‘in gelişmesine  katkıda bulunan kaliteli yaşam projelerinin bu bölgede son dönemde  yoğunlaşması ile birlikte  bölgenin cazibe merkezi haline gelmesi diyebiliriz. Bu sebeple artık her mahalleden  göç alan bir semt  oldu Batıkent . Üçüncü  etken ise, alıcıların Batıkent ‘te, uygun fiyat stratejisi ile öne çıkan projelerden Site yaşantısı beklentilerini karşılayabilmeleridir.

Batıkent ‘in yakın  çevresinde yer alan İstanbul Yolu ,Şaşmaz Oto Sanayi Sitesi, Ostim, İvedik Organize Sanayi bölgesi ,Macunköy ,Gimat gibi ticaret yoğunluklu bölgelerde işveren veya çalışanların trafikte vakit kaybetmeden, işyerlerine yakın bölgelerde , kısa sürede evlerine ulaşabilecekleri, aileleri ile  keyifli ve güvenli yaşayabilecekleri alanları tercih ettiklerini gözlemliyoruz.

ÜNAL AKPINAR İNŞAATOLARAK BÖLGEDE YAPTIĞIMIZ YATIRIMLAR

Ünal Akpınar İnşaat olarak  40 yılı aşkın süredir Türkiye ve yurt dışında İnşaat, Turizm, ve Sağlık alanlarında ağırlıklı faaliyet hizmet veriyoruz.

Batıkent bölgesinde  tamamı firmamıza ait olan arsalar üzerinde toplam beş ayrı sitede  1200 konut ve Alışveriş Merkezini ihtiva eden Akkent Sitelerinin İnşasına 2006 yılında başladık . Sitelerimizin konumlandığı Batıkent Kardelen ve Turgut Özal Mahalleleri; yeni imara açılmış olma avantajı ile çevre yolu bağlantıları, altyapısının hazır olması, ulaşım kolaylığı sebebi ile çok kısa bir süre içerisinde tercih edilen bir bölge haline geldi.

Gelişen süreçte Akkent Konutları da bölgesine kalite ve değer kattı . Civarımızdaki  arsalar da konutlar da  aynı oranda  prim yaptı. Akkent 1 - Akkent 2 ve Akkent 3  sitelerinin inşaatlarını tamamladık ve bu Sitelerimizde  yaşam başladı. Akkent  sitelerinde bugüne kadar  toplam 711 adet konut sahiplerine teslim edildi. 2012 yılı bitmeden  Akkent 4 Sitelerini satışa açıyoruz. Alıcılarımıza, bölgemize ve kendimize güveniyoruz. 2013 yılı bizler için çok heyecanlı ve hareketli bir yıl olacak.

NEDEN AKKENT KONUTLARI ?

Aslında  pek çok neden var ancak öne çıkanları özetler isek ;Akkent Konutları’nın satın alındığı günden itibaren istikrarlı bir şekilde değer kazanması diyebiliriz. Son Sitemiz Akkent 3, ilk alıcılarına % 50 değer  kazandırdı. İyi bir yatırım fırsatı sunan Projelerimizden ev sahibi olan  Akkentli sakinlerimizin yakın çevrelerini de Akkentli olmaya teşvik ederek  bizleri her geçen gün büyüyen bir aile haline getirmesi  ile çığ gibi büyüyoruz.

Gerek satış aşamaları gerekse satış sonrası verdiğimiz hizmetler ile hep bir adım önde olmamız bizim en önemli özelliğimiz. Alıcılarımızın ihtiyaç ve beklentilerini biliyor, bu doğrultuda projelerimizi şekillendiriyoruz.

Şehir hayatından kaçan  aileler, güvenlik , sosyal olanaklar ve hizmet kalitesi açısından site yaşantısını tercih ediyorlar. Artık  arabamızı park etmek için yer bulamadığımız, eski  binalarda  yönetimsel ve tadilat sıkıntılarını yaşadığımız ,iç içe bir yapılaşma içerisinde  gürültü ve çevre kirliliği içinde  beton yığınları arasında yaşamak istemiyoruz. Günlük stres ve koşuşturmaca içerisinde akşam eve geldiğimizde yediden yetmişe hepimiz huzur ve konfor istiyoruz.

Saygın komşular ile yaşamak çocuklarını güvenle mutlu büyütmek ofisimize gelen misafirlerimizin öncelikli tercih sebepleri diyebiliriz. Yeşil alanlarımız, üst düzey güvenlik anlayısımız, otopark kolaylığı, merkezi konumumuz.

Sitelerimizde yerleşim yoğunluğumuzun az olması, inşaat kalitemiz ve sosyal alanlarımız, çevredeki eğitim olanakları ve daha sayamadığımız pek çok artımız ile öne çıkıyor,  fark yaratıyoruz.

Sitelerimizde her türlü ihtiyaca cevap verebilecek nitelikte konut çeşitliliğimiz var. Şu anda Akkent 2 ve Akkent 3 Sitelerinin hemen teslim olması alıcılarımıza çok cazip geliyor. Hemen al hemen taşın mantığı ile zamandan da tasarruf edebiliyorlar.

Şu anda hemen teslim konutlarımız için özel bir kampanyamız var. 30.000 TL peşinatla 12 aya kadar balon ödemeli seçenekler ile hemen teslim son konutlarımızı da alıcılarımız ile ekim ayı sonuna kadar buluşturuyoruz. Yeni etaplarımız için ise  ise eli kulağında diyebiliriz.

Teknik anlamda ise öne çıkan farklarımız için bina kalitemizi büyük düzeyde etkileyen akustik aydınlatma ısıtma ve havalandırma konularına hassasiyet gösterdiğimizi söyleyebilirim.

Binalarımızda  dış cephelerde  mantolama üzerine  nano-teknolojik boya kullandık. Solmayan renk performası ile fotokatalitik temizlenme diye adlandırılan özetle içindeki nano parçacıklar sayesinde rüzgar ve yağmur suyu yardımı ile kendi kendini temizleyen bir kaplama kullandık .

İç dizayn olarak kullanışlı modern daireler yarattık. Sadece hareketli mobilyanızı alıp taşınabilirsiniz. Yaygın servis ağı olan kaliteli markaları kullanmaya özen gösteriyoruz. Alıcılarımızın bizden sonra da desteğe ihtiyacı olacağından, onları rahat ettirmek için ince eleyip sık dokuyoruz.

Akkent Konutlarında tüm sakinlerin söz sahibi olabildiği çağdaş bir sistem ile uzman bir kadro ile işletme hizmeti veriyoruz.